Renk seçin:


+90 542 660 36 46

Sosyal Medyada Biz}

Viva Hukuk ve Danışmanlık Bürosu
Web sayfamız üzerinden randevu alabilir ve aynı zamanda avukatlarımıza soru sorabilirsiniz. Sitemizi takip ederek en güncel hukuki makalelere ulaşabilirsiniz.
Randevu Talebi Oluşturun

Sıkça Sorulan Sorular

AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN
Siz değerli ziyaretçilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk.
Avukatlara Nasıl Soru Sorabilirim?
İletisim numaramız ya da mail adresimiz üzerinden sorunuzu iletebilirsiniz. Ayrıca göndermek istediğiniz belge olması halinde e-posta veya whatsapp üzerinden gönderim yapabilirsiniz..
Avukatlarınızdan nasıl online randevu alabilirim?
Herhangi bir üyelik ihtiyacı duymadan whatsapp üzerinden randevu talep edebilirsiniz.
Müvekkil olmak için ne yapmalıyım?
Hukuki sorunlarınızın çözümü noktasında büromuz ile çalışmak isterseniz randevu talebiniz sonrasında yapılacak görüşmede karşılıklı irade uyuşması sağlanırsa Viva Hukuk ve Danışmanlık Bürosu ile Avukat Müvekkil ilişkiniz kurulmuş olacaktır..
Sorularımın gizliliği nasıl sağlanır?
Sorularınız hem mesleki ahlak hem de yasal mevzuat gereği 3. kişiler ile paylaşılmamaktadır.
Davalar Uzun Sürer mi?
Lütfen çift tırnak gibi özel karakterler kullanmayınız.
Dava Açılırken Ödenmesi Gereken Masraflar Nelerdir?
Bir davanın açılabilmesi için harçlar, basılı evrak ve tebliğat gideri peşinen ödenir. Açılacak dava türüne göre nispi ya da maktu harca tabidir. Dava konusu parayla ölçülemezse maktu harç, konusu hem parayı hemde parasal karşılığı ile ölçülen değer ifade eden davalarda ise nispi harç ödemesi yapılır. Harçlar yasayla belirlenmiştir. Her yıl yenilenmekte ve değişmektedir. Ayrıca dava türü ve mahkemesine göre de peşin harç alınmaktadır. Dava açılışında ödenen maktu harçlar çok yüksek değildir anca nispi harçlar ise dava değerinin binde 54'ü oranındadır. Bu miktarın 1/4'ü dava açılırken, 3/4'ü ise dava sonuçlandığında mahkame veznesine ödenir.
Her istediğimde dava dosyam için bilgi alabilir miyim?
Her Müvekkillerimiz bizim için önemli ancak bilgi talebinizi mesaj yoluyla iletmeniz halinde tarafınıza bilgilendirme yapılmaktadır.
Büronuza Nasıl Ulaşabilirim?
İletişim butonuna basarak haritadan yerimizi görebilirsiniz.